Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Pek çok insan, köpeklerin “ısırmak istediği için” ısırdığını düşünür. Ancak köpekler, iyi bir neden olmadıkça saldırganlaşmaz ve köpeklerin çoğu, kendilerini stresli bir durumda hissettikleri için saldırganlık gösterirler.

Sosyalleşme. Kulağa büyük, önemli bir sözcük gibi geliyor.

Yeni yavru köpeğiniz, iyi davranışlarla donatılmış olarak gelmez. Yetiştirici ilk olarak ona biraz tuvalet eğitimi vermeye başlamış olabilir ancak onun sizin ev hayvanınız gibi davranması tamamen size bağlıdır.

Doğru bir hazırlıkla, bir köpeğin ve yeni doğan bebeğin bir araya gelmesi hiçbir sorun oluşturmamalıdır. Yeni bir bebeğin dünyaya gelişi daima heyecan verici bir dönemdir ancak bazen bir köpek sizin coşkunuzu paylaşmayacaktır.

Köpekleri Eğitme Yöntemi

Köpeklerin sizi mutlu etmek için yapamayacağı şey yoktur – bu yüzden çoğu kolayca eğitilebilir. Başlamadan önce, onun bilmesini istediğiniz temel komutların bir listesini yapın: “otur”, “dur”, “gel”, “aşağı” veya “hayır” (bu daima ileride faydalı olur). Ayrıca onun havlamasını kontrol etmek, masadan yemek dilenmemesini sağlamak ve ev kazalarından kaçınmayı öğretmek de isteyebilirsiniz. Bunların hepsi son derece uygulanabilir şeyler ve bu konuda tek gereken şey tutarlılık, övgü, ara sıra verilen ödül mamaları ve bol miktarda sabır ve pozitif yaklaşımdır. Köpek eğitimi ipuçları ve tavsiyeleri hakkında daha fazlası için iletişime geçiniz. 

0 Comments

Add Your Comment: